Kross Racing Team jest jednym z fundamentów budowy marki Kross. Na przestrzeni lat zaspół przeszedł matamorfozę z rozbudowanego teamu zawodników jeżdżących maratony do profesjonalnej grupy XCO. Kluczowymi wydazeniami były dołączenie do KRT Ani Szafraniec-Rutkiewicz w 2014 roku oraz Mai Włoszczowskiej rok później. W roku 2016 pierwszy raz w KRT pojawił się zagraniczny zawodnik – Fabian Giger.

Z ramienia Kross byłem odpowiedzialny za organizację oraz merytorykę eventów. Kontaktem z dziennikarzami z mediów niebranżowych oraz obsługą formalności zajmowała się agencja Gamma PR.

Konferencja 2016

Dołączenie Mai Włoszczowskiej było medialną bombą. Konferancja prasowa wzbudziła ogromne zainteresowanie, a informacje pojawiły się we wszystkich głównych mediach. Konferencję prowadził Maciej Dowbor, dzienikarz sportowy i triathlonista.

Backstage konferencji z 2015 roku

Konferencja na której pierwszy raz w barwach Kross Racing Team pojawiła się Maja Włoszczowska była transmitowana online na stronie kross.pl. Event miał miejsce tuż przed eksplozją łatwego i szybkiego streamowania online przy pomocy Facebooka, Periscope i innych aplikacji. Transmisja wymagała zaawansowanego sprzętu do realizacji i emisji sygnału.

Zapis streamingu konferencji z 2015 roku

wybrane Informacje prasowe

Konferencja 2016

Rok później również miałem okazję organizować po stronie Kross przedsezonową konferencję prasową. Do KRT dołączył Fabian Giger, a Kross zaprezentował prototyp roweru, na którym później Maja Włoszczowska zdobyła medal olimpijski.

Tym razem konferencję prowadził jadnen z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w Polsce – Przemysław Babiarz.

Konferencja KRT z 2016 roku

wybrane Informacje prasowe

Cześć!